Koltuk Altı Terlemesi Sorunu

Koltuk altı terlemesinin hayati tehlikesi yoktur. Ancak oldukça sıkıntılı bölgesel aşırı terleme şeklidir. Çünkü fiziksel olarak oldukça dikkat çekici ve kötü bir görüntüye neden olur.

Fiziksel Sorunlar

Koltuk altı bölgesinin ıslak olması, ıslaklık (ter) kaybolsa bile bunun kalıntısı beyaz tuz lekeleri görüntü olarak rahatsız edicidir. Bu kişiler bol giysiler giyerler, ceketlerini çıkaramazlar. Belirli renk (siyah, beyaz) ve cins (pamuk, keten) dışında kullanmazlar. Giysilerini günde birkaç defa değiştirmeleri gerekebilir. Çabuk eskidiğinden sık sık yeni gömlekler, kıyafetler almaları gerekir. Koltuk altlarına kağıt havlular, pedler, emici malzemeler koyarlar.

Sosyal Sorunlar

Koltuk altlarındaki ıslaklık yanında kötü kokudan utanan kişiler sosyal ortamlara girmek istemezler. Toplu taşıma araçlarında sıkıntıya girerler. Dans etmekten, fitness salonlarında spor apmaktan çekinirler. Sosyal ortamlardan, eğlenceden, aktif hayattan kaçınırlar. Utandıklarından evde kalmak için mazeret üretirler. Sık sık duş almak, banyo yapmak yeterli olmayabilir. Çoğunlukla kozmetik ürünlerden medet umarlar.

İşle İlgili Sorunlar

Sosyal ilişki zorlukları ve yanlış anlaşılmaya bağlı iş kayıpları olabilir. İnsanlarla etkileşimde olmayacakları meslekleri tercih ederler. Sık sık işlerini değiştirebilirler. Kıyafet değiştirme, sık banyo yapma, silinme, koltuk altına (havlu, ped, koruyucu, emici) malzeme koyma, koyu renkli ve hacimli giysiler altına saklanma gibi nedenlerle uzun zaman uğraşırlar. Deodorant, koku önleyici, yeni giysi alımı ve giysi temizliği, özel renk ve cins kumaş tercihi ile özel malzeme alımları nedeniyle önemli maddi kayıplara uğrarlar.

Terleme.Com © Tüm hakları saklıdır. | Yasal Uyarı