Yüz Terlemesi Sorunu

Yüz kafa terlemesinin hayati tehlikesi yoktur. Ancak oldukça sıkıntılı bölgesel aşırı terleme şeklidir. Çünkü ıslak yüzün oluşturduğu anormal görüntü oldukça can sıkıcı olabilir.

Fiziksel Sorunlar

Aşırı yüz terlemesi olanlarda yüz makyajı hemen akabilir. Sürekli mendil veya havlu ile dolaşmak zorunda kalabilirler. Kapalı ortamlarda ve toplu taşım araçlarında daha belirgin olabilir. Başkaları tarafından ciddi bir hastalık veya önemli bir problem gibi düşünülebilir. Terlemiş ve ıslak yüzün anormal görüntüsü yanlış anlaşılabilir.

Sosyal Sorunlar

Islak yüzün oluşturduğu anormal görüntü oldukça can sıkıcı olabilir. Yanak yanağa öpüşmek önemli bir problem oluşturur. Yüz terlemesi olanlar görüntüsünden utanarak sosyal ortamlardan, yeni kişilerle tanışmaktan kaçınabilirler. Evde kalmak için mazeret üretebilirler.

İşle İlgili Sorunlar

Yüz terlemesi önemli aktiviteler ve iş görüşmeleri esnasında ortaya çıkabilir. Stres ve kaygı ile daha da artabilir. Çalışanlarda yüz terlemesi amirleri veya çalışma arkadaşları tarafından yanlış anlaşılabilir. Yalan söyleme, bir şey saklama, beceriksizlik görüntüsü olarak algılanabilir.

Terleme.Com © Tüm hakları saklıdır. | Yasal Uyarı