Klipsli ETS Nedir

Klipsli ETS nasıl yapılıyor

Klipsli ETS tedavisi nedir? Klipsli ETS ameliyatı nasıl yapılıyor? Nereden kesiliyor? Etkisi ne zaman başlar? Hangi bölgelere etkilidir? Yaş sınırı var mıdır? Kimlere yapılmaz? …

Sık sorulan sorular

Klipsli ETS ameliyatına bağlı yara izi kalır mı? Ağrı olur mu? Hastanede ne kada kalmak gerekir? İşime ne zaman dönerim? Klipslerin bir zararı olur mu? Yan etkisi var mı?

Fiyat, maliyet

Klipsli ETS ameliyatı fiyatı, maliyeti nedir? Ücreti nasıl öğrenirim? Klipsli ETS tedavisi için SGK geçerli midir? Kredi kartı ile ödeme yapılabilir mi? Özel sigortadan yararlanabilir miyim?

Randevu nasıl alınır

Klipsli ETS ameliyatı için nereden (İstanbul dışından nasıl) randevu alabilirim? Yapılması gereken tetkikler nelerdir? Nereye geleceğim, Klipsli ETS yapan, yapılan hastaneler …

Aşırı terlemenin ve yüz kızarmasının (başka bir hastalığa bağlı değilse) nedeni sempatik sinir sistemin aşırı çalışmasıdır. Sempatik sinirlere uygulanan ameliyata sempatektomi denir.

Sempatektomi ameliyatı açık yöntemle değil kapalı ameliyatla (endoskopik veya video yardımlı yöntemle = VATS) yapılırsa endoskopik torakal sempatektomi (ETS) denilir. Ameliyat sempatik siniri kesmek veya yakmak yerine 5 mm titanyum klipsle sıkıştırılarak yapılırsa bu işleme klipsli ETS denilmektedir.

Error: Only up to 6 widgets are supported in this layout. If you need more add your own layout.