Klipsli ETS Nedir

Aşırı terlemenin ve yüz kızarmasının (başka bir hastalığa bağlı değilse) nedeni sempatik sinir sistemin aşırı çalışmasıdır. Sempatik sinirlere uygulanan ameliyata sempatektomi denir.

Sempatektomi ameliyatı açık yöntemle değil kapalı ameliyatla (endoskopik veya video yardımlı yöntemle = VATS) yapılırsa endoskopik torakal sempatektomi (ETS) denilir. Ameliyat sempatik siniri kesmek veya yakmak yerine 5 mm titanyum klipsle sıkıştırılarak yapılırsa bu işleme klipsli ETS denilmektedir.

 Klipsli ETS Nasıl Yapılıyor?

Klipsli ETS Nasıl Yapılıyor?

Klipsli ETS tedavisi nedir? Klipsli ETS ameliyatı nasıl yapılıyor? Nereden kesiliyor? Etkisi ne zaman başlar? Hangi bölgelere etkilidir? Yaş sınırı var mıdır? Kimlere yapılmaz?

Devamını Oku


 Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Klipsli ETS ameliyatına bağlı yara izi kalır mı? Ağrı olur mu? Hastanede ne kada kalmak gerekir? İşime ne zaman dönerim? Klipslerin bir zararı olur mu? Yan etkisi var mı?

Devamını Oku


 Klipsli ETS Fiyatı Maliyeti

Klipsli ETS Fiyatı Maliyeti

Klipsli ETS ameliyatı fiyatı, maliyeti nedir? Ücreti nasıl öğrenirim? SGK geçerli midir? Kredi kartı ile ödeme yapılabilir mi? Özel sigortadan yararlanabilir miyim?

Devamını Oku


 Randevu Nasıl Alınır?

Randevu Nasıl Alınır?

Klipsli ETS ameliyatı için nereden (İstanbul dışından nasıl) randevu alabilirim? Yapılması gereken tetkikler nelerdir? Nereye geleceğim, Klipsli ETS yapan, yapılan hastaneler

Devamını Oku