Klipsli ETS Ameliyatı Nedir?

Bölgesel aşırı terleme ve ani yüz kızarmasının nedeni sempatik sistemin aşırı çalışmasıdır. Klipsli ETS, sempatik sinirlerin sadece problemli bölgesinin klipsle sıkıştırılarak blokajı, devre dışı bırakılmasıdır. Endoskopik (kapalı) veya video yardımlı bu yöntemin tıbbi adı Endoskopik Torakal Sempatik Blokajdır.

ter

Klipsli ETS ameliyatı hangi sorunlar için yapılır, başarı oranı nedir?

Klipsli ETS ameliyatı esas olarak: el terlemesi, koltuk altı terlemesi, yüz terlemesi ve yüz kızarması sorunları için yapılır. Başarı oranı oldukça yüksektir. El terlemesinde %99, koltuk altı terlemesinde %96-97, yüz terlemesinde %98, yüz kızarmasında %90 olguda kalıcı etki sağlanabilir. Ameliyat sonrası bu sorunlarla birlikte olan ayak terlemesi ayak terlemesi yaklaşık %60 olguda geçer, %20 olguda azalır, %20 olguda devam edebilir.

ETS ameliyatında neden klips konuluyor?

Klipsli ETS ameliyatı sonrası yan etki çıkarsa erken dönemde klips alınabilir ve geri dönüş olabilir. Klips konulmadan yapılan ETS ameliyatında sempatik sinir kesildiği veya yakıldığı için, yan etki çıkarsa geri dönüş imkanı yoktur.

Klipsli ETS ameliyatı hakkında nasıl bilgi alabilirim?

Ameliyat hakkında sitede oldukça açıklayıcı bilgiler verilmiştir. Bu bilgiler dışında sorularınız olursa telefonlarımızı arayarak veya iletişim formu ile bilgi alabilirsiniz. Ayrıca yorum sayfalarını kullanabilirsiniz. Fiyat, maliyet konularında sadece telefonla bilgi verilmektedir.

Ancak, yasal ve etik nedenlerle başka bir doktor tarafından yapılan ameliyatlar hakkında sorulara ve yorumlara cevap vermiyorum. Bu kişilere ek tedavi veya düzeltici ameliyat yapmıyorum.