Klipsli ETS Konulu Yazılar

Aşırı terlemenin ve yüz kızarmasının (başka bir hastalığa bağlı değilse) nedeni sempatik sinir sistemin aşırı çalışmasıdır. Bölgesel aşırı terleme ve yüz kızarması için sempatik sinirlere uygulanan ameliyata sempatektomi denir.

Sempatektomi ameliyatı açık yöntemle değil kapalı ameliyatla (endoskopik veya video yardımlı yöntemle = VATS) yapılırsa endoskopik torakal sempatektomi (ETS) denilir. Ameliyat sempatik siniri kesmek veya yakmak yerine 5 mm titanyum klipsle sıkıştırılarak yapılırsa bu işleme klipsli ETS denilmektedir.

Klipsli ETS Ameliyatı Sonrası

Klipsli ETS Ameliyatı Sonrası
Klipsli ETS ameliyatına bağlı yara izi kalır mı? Ağrı olur mu? Hastanede ne kadar kalmak gerekir? İşime ne zaman dönerim? Klipslerin bir zararı olur mu? Yan etkisi var mı?

Klipsli ETS Fiyatı Maliyeti

Klipsli ETS Fiyatı Maliyeti
Klipsli ETS ameliyatı fiyatı, maliyeti nedir? Ücreti nasıl öğrenirim? Klipsli ETS tedavisi için SGK geçerli midir? Kredi kartı ile ödeme yapılabilir mi? Özel sigortadan yararlanabilir miyim?

Klipsli ETS Randevu Muayene

Klipsli ETS Randevu Muayene
Klipsli ETS ameliyatı için nereden (İstanbul dışından nasıl) randevu alabilirim? Yapılması gereken tetkikler nelerdir? Nereye geleceğim, Klipsli ETS yapan, yapılan hastaneler …