Sık Sorulan Sorular

Aşırı terleme ve yüz kızarması için ameliyat gerekli mi? Ameliyat önerir misiniz? Ameliyatla terleme, kızarma geçer mi? Klipsli ETS yapan hastane, bölüm, doktor, maliyet, fiyat, ücret nedir?

Aşırı terleme ve yüz kızarması ameliyatla geçer mi?

Bölgesel aşırı terleme ve yüz kızarması ETS ameliyatı ile vakaların büyük çoğunluğunda geçer. Uygulanan tekniğe, ameliyatı yapan hekime göre farklı sonuçlar da alınabilir. Ancak anatomik yapıya bağlı olarak, az da olsa bazı vakalarda geçmeyebilir, tekrar edebilir.

Aşırı terleme ve yüz kızarması için ameliyat gerekli mi?

Her ne kadar sosyal ve psikolojik olarak çok rahatsızlık verse de, bölgesel aşırı terleme ve yüz kızarması hayati risk taşımaz. Belirti ve bulgular, sadece yaşayan kişi tarafından hissedilir. Bulgular zamana, ortama, ruhsal duruma göre değişir ve gerçek anlamda ölçülebilir değildir. Tedavi seçiminde önemli olan kişinin hissettikleri ve bu problemin işini, günlük hayatını etkileme derecesidir.

Bu nedenle mutlaka ameliyat gerekli değildir. Ancak geçici tedaviler yetersiz kalırsa veya geçici yöntemlerle uğraşmak istemezseniz ilk tercih olarak, ameliyatı siz seçebilirsiniz.

Aşırı terleme ve yüz kızarması için ameliyat önerir misiniz?

Bölgesel aşırı terleme ve ani yüz kızarması tedavisinde kalıcı sonuç sadece ameliyatla alınabilir. Ancak kişi ameliyatsız yöntemlerle günlük yaşantısını rahatlıkla sürdürebiliyorsa ameliyat son seçenek olarak düşünülmelidir. Ameliyat rahatsız olan kişi ve hekimin yüz yüze mutabakatıyla, ortaklaşa karar verilmesi gereken bir konudur.

Aşırı terleme ve yüz kızarması tedavisi için hangi bölüme, doktora gidilir?

Bu konuyu daha detaylı olarak ayrı makalelerde açıkladım. Bölgesel aşırı terleme için Terleme Doktorları , yüz kızarması için Kızarma Doktorları sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Klipsli ETS ameliyatı fiyatı, maliyeti, ücreti nedir?

Klipsli ETS ameliyatını (eğer yapıyorlarsa) Devlet Üniversite Hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastaneleri Göğüs Cerrahisi bölümlerinde ücretsiz yaptırabilirsiniz. Özel Üniversite Hastaneleri Göğüs Cerrahisi bölümlerinde ek ücret ödeyerek yaptırabilirsiniz. Diğer özel hastanelerde ücretin tamamını ödeyerek ameliyat olabilirsiniz. Özel sigortalar ameliyat ücretini genellikle ödemiyorlar. Ameliyat maliyetini yapan bölüm ve doktorlarla görüşerek öğrenebilirsiniz.

Siz muayene, tedavi, ameliyat yapıyor musunuz?

2016 yılı sonunda muayenehanemi kapattım. Bu nedenle hasta bakmıyorum, muayene, tedavi, ameliyat yapmıyorum. Bu konularla ile ilgili deneyimlerimi zaman zaman yazacağım makalelerle aktarmaya çalışacağım.

Klipsli ETS ameliyatı yapan doktor veya hastane önerir misiniz?

Etik değerlere uygun olmadığı için, doktor veya hastane önerisinde bulunmuyorum. Hangi doktora veya hastaneye giderek tedavi olacağınızı, başka kaynaklardan araştırarak sizin seçmeniz daha doğru olur.

Terleme.Com © Tüm Hakları Saklıdır.
| Yasal Uyarı |